40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Uchwały Rady Osiedla
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Zmiany w numeracji i rozkładzie jazdy autobusów od 1 stycznia 2017 roku
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Co słychać na naszym Osiedlu...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Można pobrać, poczytać...
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

V BiegSMOCHOWICKI BIEG PO ZDROWIE

Już po raz V, 10 czerwca 2017r. odbędzie się Smochowicki Bieg Po Zdrowie. Organizatorami są Zespół Szkół nr 1. Nasze wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Rady Rodziców ZS nr 1 oraz Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice.
Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu. Sponsorem generalnym biegu jest firma JTC.
W poprzednich latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i mieszkańców osiedla. Ideą biegu jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie mieszkańców Smochowic oraz całego Poznania do czynnego uprawiania sportu, a także integrację lokalnej społeczności. Celem jest, by Smochowicki Bieg Po Zdrowie w kolejnych latach był wydarzeniem cyklicznym i na stałe zagościł w kalendarzu ważnych wydarzeń osiedla, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym Smochowic, elementem promującym dzielnicę. Imprez ma charakter rodzinny. W czasie, której odbywają się występy artystyczne uczniów, pokazy tańca, konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria fantowa, dmuchany zamek, malowanie twarzy, warsztaty robienia biżuterii z wolontariuszką z Madagaskaru, punkt masażu. W tym dniu swoje działania edukacyjne będzie prowadzić Drużyna Szpiku, która zachęci nas do bycia dawcą szpiku. Do tej pory w Biegu Po Zdrowie brało udział około 1600 biegaczy. 10 czerwca odbędą się biegi:
- dla dzieci najmłodszych na 200m, 400m i 600m,
- dla młodzieży na 2500m i 5 km,
- dla dorosłych na 5 i 10 km.
Ważnym elementem biegu jest fakt, iż poprzez bieganie pomagamy chorym dzieciom. W tym roku biegniemy dla podopiecznych z Drużyny Szpiku, dla dzieci z chorobami nowotworowymi
Organizatorom udało się pozyskać sympatyków i sponsorów biegu. Wśród nich są firmy, które swoje siedziby mają na terenie Smochowic i Poznania.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz pakiet startowy (napój energetyczny, owoce, słodycze, drożdżówkę), a biegnące dzieci i młodzież – koszulkę biegową.
Na zwycięzców czekają również nagrody: karnety upominkowe do Klinki Estetyki Ciała, kosmetyki firmy Dottore, bony do salonu fryzjerskiego Kalamis, KIA na weekend, bony do Autokliniki i Dehatlonu, weekend w Villa Mare w Grzybowie, zaproszenia do restauracji Regatta, Pizze Capri oraz inne atrakcyjne nagrody.
Informacje i zapisy są prowadzone na stronie www.sbpz.pl, można nas również spotkać na fanpagu biegowym.