40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Smochy Festiwal logo

Szanowni Mieszkańcy,

już 3 i 4 czerwca 2023 roku odbędzie się "Smochy Festiwal edycja 2023"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już 34 rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu, przypadająca 4 czerwca.
Jak co roku obchodzimy tę rocznicę radośnie i jej pamięci poświęcone są kolejne z roku na rok edycje Smochy Festiwalu. Nie mogło być inaczej i tegoroczny Smochy Festiwal przypadający dokładnie na 3 i 4 czerwca organizujemy niezmienne od lat w miejscu wpisującym się w demokracje obywatelską, czyli Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Braniewskiej, budowanym przez mieszkańców Osiedla. Całe wydarzenie – impreza miejska - pod skrzydłami Estrady Poznańskiej wraz z Radą Osiedla Krzyżowniki-Smochowice przy współudziale Centrum Współpracy i Integracji Obywatelskiej CWIO. Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woxniaka, Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka i Przewodniczącego Rady Miasta Poznania pana Grzegorza Ganowicza.
Poniżej kilka informacji organizacyjnych oraz o wykonawcach, którzy wystąpią na "Smochy Festiwal edycja 2023".

 

 

 

 

 


WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wydarzenie w niedzielę jest zgłoszone jako impreza masowa i z tego powodu należy się zapoznać z przepisami obowiązującymi przy takich imprezach. Obiekt przy ulicy Braniewskiej, będzie zabezpieczony przez ochronę, która będzie sprawdzać co wnosimy na teren imprezy - nie wolno wnosić ostrych narzędzi, szklanych opakowań, alkoholu i większych (od 0,5 l) butelek na napoje.
Wejścia dla publiczności będą dwa-- jedno bramą wjazdową od ulicy Myśliborskiej (vis-à-vis) Przedszkola, a drugie furtką od strony parkingu przy ulicy Braniewskiej.
Będzie kilka stref, największa ze sceną, na której będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne i występy artystyczne. Na parkingu od ulicy Braniewskiej znajdować się będzie Strefa Elektromobilności. Na części płyty boiska będzie strefa gastronomiczna i wystawa aut zabytkowych.

 

Poniżej harmonogram i dodatkowe informacje dotyczące artystów

 

Program SF A3


Julia1

Julia & Sweet Piano Jazz

Przełom roku 2021/2022 przyniósł nowe wydarzenie w muzycznym krajobrazie poznańskiej sceny jazzowej. Mianowicie z inicjatywy perkusisty Karola Górskiego powstało na bazie jego poprzedniej formacji muzycznej Tirsa & Cocktail Jazz Band trio jazzowe Julia & Sweet Piano Jazz. Do współpracy w tym nowym projekcie muzycznym zaprosił on wybitnych, poznańskich muzyków jazzowych: kontrabasistę Kazimierza Milera, pianistę Dawida Krupę, oraz młodą, niezwykle utalentowaną wokalistkę jazzową Julię Gąskę. We wrześniu 2022 r. do zespołu dołączył basista i kontrabasista Marcin Bąkowski i od tego czasu trio występuje właśnie w takim składzie. Przed powstaniem zespołu jego członkowie mieli już własne indywidualne, wielorakie osiągnięcia artystyczne, ale to miłość do muzyki w ogóle, a szczególności do grania i śpiewania wysmakowanego, „słodkiego” jazzu, pozwoliła im wzajemnie się odnaleźć i utworzyć zespół, który w zamyśle ma cieszyć przede wszystkim ich samych, a konsekwencji również ewentualnych słuchaczy ich pomysłów przy realizacji swojej wizji „zabawy” w jazz. Muzyka, wykonywana przez zespół, nie wpisuje się w żaden aktualnie obowiązujący czy też modny trend. Tego rodzaju niezależność i suwerenność artystyczna determinuje zatem niczym nie wymuszony wybór wykonywanych utworów i muzyczną działalność zespołu, którego repertuar jest ponadczasowy - od zawsze lubianych i chętnie słuchanych evergreenów, przez standardy jazzowe i bluesowe, po utwory gospel, wykonywane zarówno wokalnie, jak również czysto instrumentalnie.

 

 


Gra Sow2

Gra Sów

Gra Sów została założona w 2017 roku przez Kamila Melera, kompozytora i autora tekstów. Twórczość zespołu to muzyka gitarowa nawiązująca do takich zespołów jak Myslovitz czy T.Love. Zachowuje przy tym jednak swój styl, co jest zasługą szerokich inspiracji poszczególnych muzyków zespołu. W 2020 roku "Sowy" wydały debiutancki album pt. Wolne Tańce. Na rok 2023 zaplanowana jest premiera drugiego albumu pt. Ostrożnie Szkło.

Gra Sów wystąpi w składzie:
Kamil Meler - gitara, wokal, teksty
Adam Sękielewski - gitara
Tomasz Dopierała - bas
Hubert Skrypko - perkusja

 

 


Vibe Brothers1

Vibe Brothers Band

Jesteśmy grupą poznańskich muzyków, których łączy zamiłowanie do muzyki blues-rockowej. Pierwsze przymiarki gitarzysty i wokalisty do autorskiej muzyk i blues-rockowej rozpoczęły się w 2008 roku. Ich zgrany i spójny "vibe" był na tyle silny, że po kilkunastu latach ich drogi ponownie się zeszły. Ideą zespołu jest jedna -przekuć dźwięki na dobre wibracje. Zagramy dla Was nasz pachnący nowością autorski materiał. Bluesowe tematy, ociekające rockiem i gitarowymi riffami.
Wokalista oraz Basista to mieszkańcy Smochów, natomiast pozostała dwójka Poznania.

 

 


czysta energia 2

Czysta Energia

Zespół Czysta Energia to grupa pięciu przyjaciół. Zespół występuje w niemal niezmienionym składzie od 10 lat, czyli od początku istnienia zespołu.
Obecny skład zespołu:
Grzegorz Florecki - wokalista
Remigiusz Śmigiel - instrumenty klawiszowe
Tomasz Przybylski - gitara basowa
Przemysław Zbroja - perkusja
Piotr Maciuba - gitara elektryczna
Czysta Energia posiada w repertuarze polskie i zagraniczne przeboje muzyki pop i rock i pokrewnych gatunków muzycznych. Szeroki repertuar pozwala zespołowi rozgrzać najbardziej wymagającą publiczność tak podczas koncertów plenerowych dla szerokiej publiczności, jak również na imprezach zamkniętych.
Nazwa zespołu nie jest przypadkowa, gdyż członkowie zespołu stawiają, poza warsztatem muzycznym, na ekspresję sceniczną, aby na scenie płonął nieustający ogień :).
Zapraszamy Wszystkich i zachęcamy do wspólnej zabawy :). Niech Czysta Energia będzie z Wami.

 

 


anna rusowicz tobie foto kwadrat

Anna Rusowicz

Muzyczną ucztę w niedzielę zagwarantuje Wam RUSO Rusowicz. Ta wokalistka nie tylko śpiewem, ale też brzmieniem swojej kapeli nawiązuje do lat 60. Z początku upodobała sobie polski bigbit, z czasem napisała bardziej "międzynarodowe" piosenki sięgające do estetyki psychodelicznego bluesrocka.

 

 


Mrozu autor.Zuza Krajewska

Mrozu

Twórca hitów z pierwszych miejsc list przebojów takich jak: „Aura”, „Złoto”, „Jak nie my to kto”, „Szerokie wody”. Autor tekstów, kompozytor i producent swoich płyt. Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. Jego ostani, szósty już album „Złote bloki” pokrył się złotem w trzy miesiące po swojej premierze, a po kolejnych czterech zdobył status platyny. To z tego albumu pochodzi hit ostatnich wakacji -„Za daleko”. Zawsze gwarantuje energetyczne show oraz daje z siebie wszystko, koncertując nawet z nogą w gipsie. Proszę Państwa w niedzielę zabierze Was w niezapomnianą muzyczną podróż- MROZU. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

 

 


Szalaputki

„Szałaputki”

Spektakl dla widzów od lat 3
Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci.
Opowieść o podwórkowych perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków, ich mamy - Kwoki, płochliwej przyjaciółki Myszki i podstępnego Lisa została pomyślana w konwencji poetyckiego kabaretu dla najmłodszych.
Tempo, prosta, pomysłowa scenografia, współgrająca z koncepcją inscenizacji nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością.
Reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy
Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

 

 


TeatRyle

Teatryle

TeatRyle to przedsięwzięcie Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, absolwentów PWST Wydziału Sztuki Lalkarskiej (obecnie Akademia Teatralna) w Białymstoku, na co dzień aktorów Teatru Animacji w Poznaniu.
Działalność teatralną rozpoczęliśmy w 1995 roku i chociaż nie posiadamy własnej sceny, bileterek, bufetu, garderób i administracji, znają nas dzieci z Poznania, wielu miast Polski i niektórych wiosek świata. Nie zajmujemy wiele miejsca. Możemy zagrać (prawie) wszędzie. Dla tych, którzy mają ochotę przeżyć niezwykłą teatralną przygodę grywamy w przedszkolach, szkołach, domach kultury, prywatnych domach itp. A gdy pogoda dopisze ustawiamy nasze dekoracje na świeżym powietrzu: w ogrodach, parkach, miejskich rynkach, podwórkach, dziedzińcach itd. Zrealizowaliśmy dziesięć przedstawień: „Czerwony Kapturek”, „Mój przyjaciel pies”, „Jesienna przygoda”, „Szałaputki”, „Kubusiowe granie”, „Wiosenna przygoda”, „Pyzula”, „Bajka o szczęściu”, „Kolędowa noc” i „Skok na Księżyc”.

 

 


blum2

Studio Teatralne BLUM

Działa w Poznaniu od 2000 roku. Zrealizowaliśmy ponad dwadzieścia premier
teatralnych. Niektóre z naszych przedstawień zdobyły nagrody i wyróżnienia na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą.
Pierwszy polski spektakl dla dzieci w wieku 0-3 lat pt. „Co to?” nagrodzony na festiwalu Korczakowskim w Warszawie, reprezentował Polskę m.in. na największym na świecie festiwalu teatrów „Small Size - Visioni di futuro visioni di teatro” w Bolonii. Prezentowany był również na festiwalu w Shanghaju, gdzie otrzymał nagrodę dla najlepszego przedstawienia.
Wśród najbardziej prestiżowych grantów znalazła się Nagroda Specjalna Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz Atest Assitej - gwarancja wysokiej jakości artystycznej.
Spektakle prezentowaliśmy m.in. w Lizbonie (Portugalia) , Hildesheim (Niemcy), Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Mińsku (Białoruś), Umea (Szwecja), Nancy (Francja), Hanowerze (Niemcy), Newry (Irlandia), Frankfurcie (Niemcy), Shanghaju (Chiny).
Współpracowaliśmy i współpracujemy z ciekawymi artystami, pedagogami i animatorami.

 

 


SF plakat A3