40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK – 2024, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w Poznaniu oraz Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice.
Turniej odbędzie się 15 i 23 czerwca 2024 roku na kortach Obiektu Sportowego przy ul. Braniewskiej 23.

Dzieci startują 15 czerwca 2024 o godz. 10.00
Dorośli mężczyźni do 44 lat startują 23 czerwca 2024 o godz. 10.00
Dorośli mężczyźni powyżej 44 lat startują 23 czerwca 2024 o godz. 14.00
Dorośli kobiety startują 23 czerwca 2024 o godz. 14.00

Zgłoszenia na turniej przyjmowane są:

 • dzieci - do 13 czerwca 2024
 • dorośli - do 21 czerwca 2024

na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin turnieju dostepny tutaj.

Druk "Oświadczenie o zdolności dziecka do uczestnictwa w turnieju tenisowym" dostępny tutaj.

W związku z realizacją Turnieju Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK - 2024 w dniach 14.06, 21.06 (piątki) będą odbywały się rozgrywki do turnieju dorosłych i na podstawie wyników zostanie ustalony ranking, na podstawie którego zostaną odpowiednio rozzstawieni zawodnicy.

W powyżej wskazanych dniach w godzinach od 17.00 do 20.00 wszystkie korty tenisowe będą zarezerwowane przez Zarząd Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w celu przeprowadzenia rozgrywek.

 tenis1tenis2

 

 

 

 

 

 

 

 

tenis3

 

SF2024 logo

Szanowni Mieszkańcy,

już 7, 8 i 9 czerwca 2024 roku odbędzie się "Smochy Festiwal edycja 2024"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już 35 rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu, przypadająca 4 czerwca.
Jak co roku obchodzimy tę rocznicę radośnie i jej pamięci poświęcone są kolejne z roku na rok edycje Smochy Festiwalu. Nie mogło być inaczej i tegoroczny Smochy Festiwal przypadający 7-9 czerwca organizujemy niezmienne od lat w miejscu wpisującym się w demokracje obywatelską, czyli Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Braniewskiej, budowanym przez mieszkańców Osiedla. Całe wydarzenie – impreza miejska - pod skrzydłami Estrady Poznańskiej wraz z Radą Osiedla Krzyżowniki-Smochowice przy współudziale Centrum Współpracy i Integracji Obywatelskiej CWIO. Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka i Przewodniczącego Rady Miasta Poznania pana Grzegorza Ganowicza.
Poniżej kilka informacji organizacyjnych "Smochy Festiwal edycja 2024".

 

 

 

 

 


WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wydarzenie w sobotę i niedzielę jest zgłoszone jako impreza masowa i z tego powodu należy się zapoznać z przepisami obowiązującymi przy takich imprezach. Obiekt przy ulicy Braniewskiej, będzie zabezpieczony przez ochronę, która będzie sprawdzać co wnosimy na teren imprezy - nie wolno wnosić ostrych narzędzi, szklanych opakowań, alkoholu i większych (od 0,5 l) butelek na napoje.
Wejścia dla publiczności będą dwa-- jedno bramą wjazdową od ulicy Myśliborskiej (vis-à-vis) Przedszkola, a drugie furtką od strony parkingu przy ulicy Braniewskiej.
Będzie kilka stref, największa ze sceną, na której będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne i występy artystyczne. Na parkingu od ulicy Braniewskiej znajdować się będzie Strefa Elektromobilności. Na części płyty boiska będzie strefa gastronomiczna i wystawa aut zabytkowych.

 

 

 

Program SF A3 


 

zor ulotkamapa trasy

Logotyp Osiedla 216x306 JPG

WYBORY 2024

 


 

Kliknij tutaj aby zapisać się na XXX Ogólnopolski Wyścig Kolarski

 

Z Regulaminem Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego zapoznać się można tutaj.


 WK2024

 

 

Porzadki

Szanowni Mieszkańcy,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału akcji proekologicznej "WIOSENNE PORZĄDKI".
Termin akcji na Naszym Osiedlu trwa od piątku 19 do niedzieli 21 kwietnia 2024 roku.
Każdy mieszkaniec może wnieść swój wkład poprzez podanie miejsc wymagających posprzątania, a przede wszystkim wskazanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Wskazane przez mieszkańców miejsca zostaną zgłoszone do Wydziału Gospodarki Komunalnej - Oddział Monitoringu Utrzymania Czystości i Porządku.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji także rodziny z dziećmi. jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy NASZĄ WSPÓLNĄ OKOLICĘ I SKWERKI. Informujemy, że uczestnicy sprzątają tereny przestrzeni otwartej, niezagospodarowane. Oznaczone worki będą do odbioru w dniu 17 kwietnia 2024 roku (środa) od godziny 18.00 do 19.00, w trakcie dyżuru radnych osiedlowych, w siedzibie Rady Osiedla oraz w sobotę 20 kwietnia w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Rady Osiedla. Koordynatorem akcji na naszym osiedlu jest Witold Puchalski dostepny pod numerem telefonu 696 427 436, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwracamy Państwa uwagę, że odpady w tegorocznej akcji należy zbierać wyłącznie do specjalnych worków. Są to worki, które otrzymują wyłącznie Uczestnicy akcji proekologicznej. Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora.

Aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy Państwu garść wytycznych, które należy wcielić w życie:

 • wszystkie zebrane odpady należy umieszczać wyłącznie w workach przekazanych Państwu specjalnie na tę akcję (transparentne worki z napisem AKCJE EKOLOGICZNE URZĄD MIASTA POZNANIA);
 • nie przewiduje się podstawiania kontenerów na odpady w miejscu prowadzenia akcji;
 • podczas sprzątania do osobnych worków należy zbierać następujące odpady: szkło, tworzywa sztuczne i metal, pozostałe odpady;
 • papier nie podlega segregacji z uwagi na jego znaczne zanieczyszczenie i pogorszenie właściwości, w związku z czym należy go zbierać razem z innymi odpadami niesegregowanymi;
 • podczas akcji prosimy nie zbierać odpadów zielonych!
 • uprzejmie informujemy, że odbiór worków z odpadami nastąpi od poniedziałku 22 do piątku 26 kwietnia;
 • jeśli podczas akcji zostaną zebrane odpady gabarytowe, takie jak opony, meble, sprzęt RTV i AGD lub i ich fragmenty – prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej i przekazanie jej wraz z przypisanym Państwa grupie numerem punktu deponowania odpadów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu akcji – odbiór gabarytów nastąpi w terminie późniejszym niż odbiór worków,
 • prosimy nie zmieniać ustalonego miejsca deponowania odpadów!

Worki ze śmieciami można składować w następujących miejscach:

 • narożnik ulic Chodzieska i Człuchowska
 • narożnik ulic Słupska i Międzyzdrojska (przy pętli autobusowej)
 • narożnik ulic Beskidzka i Biskupińska
 • narożnik ulic Żuraszka i Sianowska

 


robotySzanowni Mieszkańcy,

11 stycznia (czwartek) przewidziane jest wprowadzenie czasowej zmiany w organizacji ruchu, po której wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac, poprzez wyłączenie z ruchu skrzyżowania ul. Architektów i Pniewskiej. W efekcie ul. Architektów w kierunku ul. Pniewskiej będzie ulicą bez przejazdu, podobnie jak ul. Pniewska z obu stron. Objazd będzie prowadzony ulicami Tucholską, Starogardzką i Wejherowską.

schemat architektow 11stycznia

 


06012024 

 

zyczenia BNpg 

 

09122023 znicze ZHP

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z nadchodzącą rocznicą Powstania Wielkopolskiego w imieniu harcerzy i zuchów ze Szczepu Harcerskiego Nomada zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla Krzyżowniki-Smochowice do włączenia się do akcji składania zniczy na grobach powstańców. Akcja odbędzie się 9 grudnia 2023 roku (sobota) w godzinach od 10.00 do 12.00 na cmentarzu przy ulicy Braniewskiej. Na miejscu będą zapewnione znicze, mapa cmentarza oraz obecni będą harcerze chętni do pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czarnkowskaSzanowni Mieszkańcy,

poniżej przedstawiamy otrzymaną od biura projektowego koncepcje projektową remontu i budowy chodnika na ulicy Czarnkowskiej.

Prosimy o zgłaszanie uwag i wniosków do przedstawionej koncepcji do dnia 3 stycznia 2024 roku.

Państwa uwagi i wnioski zostaną przekazane projektantom.

Uwagi można zgłaszać na dyżurach radnych osiedla (w środy od godziny 18.00 do 19.00) lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koncepcja chodnika ulicy Czarnkowskiej

 

 

 

 

 


Smochowice minibusy 2023

Szanowni Mieszkańcy,

nasze Osiedle w ocenie ZTMu jest dobrze skomunikowane poprzez znaczną ilość linii autobusowych kursujących z centrum w stronę Kiekrza, a w szczególności poprzez linie komunikacji aglomeracyjnej łączącej Tarnowo Podgórne z Poznaniem. Jednak w naszym przekonaniu, wzmocnionym rozmowami z mieszkańcami skraju północnej części Osiedla, bolączką jest znaczna odległość tej części mieszkańców do najbliższego przystanku. O ile dla młodszych wiąże się to dłuższym, na piechotę, czasem dotarcia do przystanku autobusowego to dla osób starszych i z ograniczoną sprawnością jest wręcz niemożliwe. Osoby takie mogą polegać tylko na prywatnym transporcie samochodowym lub skorzystać z usług prywatnych firm transportowych. W 2019 roku rozpoczęliśmy rozmowy z ZTMem o możliwości wzmocnienia linii autobusowych, powracając do dawnych planów uruchomienia linii z Ogrodów, zjazd przy WZMot i dalej wzdłuż ulicy Sytkowskiej, tak aby linia ta mogła zabezpieczyć komunikację w północnej części naszego Osiedla. Jednakże pierwotny plan tak jak wtedy tak i teraz (choć ma aprobatę ZTMu) jest niemożliwy do realizacji ze względu na nieutwardzony odcinek ulicy Sytkowskiej, która to ulica nie będzie realizowana indywidualnie albowiem jest elementem rozwiązania komunikacyjnego przyszłego (wiaduktu/tunelu) „Węzła Wola”. W tej sytuacji złożyliśmy ZTMowi kilka propozycji rozwiązań. Niestety ten jak i wiele podobnych tematów wstrzymał okres pandemii, teraz wracamy to tego tematu i publikujemy Państwu wstępny (opracowany przez ZTM we wrześniu) projekt wewnątrzosiedlowej linii komunikacji autobusowej, która miałaby być realizowana w oparciu o minibusy. Bardzo prosimy Państwa o zgłaszanie uwag do połowy listopada na dyżurach radnych osiedla. Wszystkie Państwa uwagi przekażemy do ZTMu.

 

 

ArchitektowSzanowni Mieszkańcy,

w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi zakresu obecnie prowadzonej inwestycji publikujemy wykonawczy projekt budowlany ulicy Architektów.
Wstępny, planowany termin zakończenia budowy określony został na 15 grudnia 2023 roku.

Projekt ulicy Architektów dostepny jest tutaj.

W trakcie trwania prac budowlanych ulicy Architektów, jak wcześniej zapowiadaliśmy, planujemy (październik/listopad) zorganizować spotkania z mieszkańcami ulic: Geodetów, Drogowców, Meliorantów, Starogardzka, Czerska, Karsińska, Skarszewska, Sępoleńska, Tucholska i Pelplińska w sprawie budowy/przebudowy tych ulic w oparciu o możliwości wykonania tych zadań inwestycyjnych w trybie programu „Realizacja inwestycji lokalnych z udziałem ludności”.
Z poprzednimi planami, konsultacjami i projektami oraz szczegółowym projektem nasadzeń zieleni można zapoznać się w dotychczas publikowanych informacjach na naszej stronie WWW.
(w kolejności od najnowszego do najstarszego)

Artykuł: Gotowy projekt przebudowy ulicy Architektów

Artykuł: Projekt przebudowy ulicy Architektów

Artykuł: Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Architektów

Artykuł: Koncepcja projektowa dla Smochowic-Południe (odprowadzenie wód powierzchniowych)

Artykuł: Koncepcja projektowa dla Smochowic-Południe

 

 


 

Porzadki

Szanowni Mieszkańcy,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału akcji proekologicznej "SPRZĄTANIE ŚWIATA", która odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI".
Termin akcji na Naszym Osiedlu to okres od piątku 15 do niedzieli 17 września 2023 roku.
Każdy mieszkaniec może wnieść swój wkład poprzez podanie miejsc wymagających posprzątania, a przede wszystkim wskazanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Wskazane przez mieszkańców miejsca zostaną zgłoszone do Wydziału Gospodarki Komunalnej - Oddział Koordynacji Utrzymania Czystości i Porządku w Mieście.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji także rodziny z dziećmi. jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy NASZĄ WSPÓLNĄ OKOLICĘ I SKWERKI. Informujemy, że uczestnicy sprzątają tereny przestrzeni otwartej, niezagospodarowane. Oznaczone worki były dostepne w trakacie dyżurów oraz będą do odbioru w sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Rady Osiedla. Koordynatorem akcji na naszym osiedlu jest Witold Puchalski dostepny pod numerem telefonu 696 427 436, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwracamy Państwa uwagę, że odpady w tegorocznej akcji należy zbierać wyłącznie do specjalnych worków. Są to worki, które otrzymują wyłącznie Uczestnicy akcji proekologicznej. Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora.

Aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy Państwu garść wytycznych, które należy wcielić w życie:

 • wszystkie zebrane odpady należy umieszczać wyłącznie w workach przekazanych Państwu specjalnie na tę akcję (transparentne worki z napisem AKCJE EKOLOGICZNE URZĄD MIASTA POZNANIA);
 • nie przewiduje się podstawiania kontenerów na odpady w miejscu prowadzenia akcji;
 • papier nie podlega segregacji z uwagi na jego znaczne zanieczyszczenie i pogorszenie właściwości, w związku z czym należy go zbierać razem z innymi odpadami niesegregowanymi;
 • podczas akcji prosimy nie zbierać odpadów zielonych!
 • uprzejmie informujemy, że odbiór worków z odpadami nastąpi ze wskazanych miejsc po akcji;
 • jeśli podczas akcji zostaną zebrane odpady gabarytowe, takie jak opony, meble, sprzęt RTV i AGD lub i ich fragmenty – prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej i przekazanie jej wraz z przypisanym Państwa grupie numerem punktu deponowania odpadów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu akcji – odbiór gabarytów nastąpi w terminie późniejszym niż odbiór worków,
 • prosimy nie zmieniać ustalonego miejsca deponowania odpadów!

Worki ze śmieciami można składować w następujących miejscach:

 • narożnik ulic Chodzieska i Człuchowska
 • narożnik ulic Sianowska i Żuraszka
 • narożnik ulic Nad Jeziorem i Międzyzdrojska
 • ulica Słupska przy pętli autobusowej znajdującej się przy ulicy Międzyzdrojskiej

 


Informujemy o zmianie, z dniem 30 sierpnia 2023 roku, numeru kontaktowego do Rady Osiedla w trakcie dyżurów radnych osiedlowych.

Nowy numer telefonu 530 234 228


 

Smochy Festiwal logo

Szanowni Mieszkańcy,

już 3 i 4 czerwca 2023 roku odbędzie się "Smochy Festiwal edycja 2023"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już 34 rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu, przypadająca 4 czerwca.
Jak co roku obchodzimy tę rocznicę radośnie i jej pamięci poświęcone są kolejne z roku na rok edycje Smochy Festiwalu. Nie mogło być inaczej i tegoroczny Smochy Festiwal przypadający dokładnie na 3 i 4 czerwca organizujemy niezmienne od lat w miejscu wpisującym się w demokracje obywatelską, czyli Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Braniewskiej, budowanym przez mieszkańców Osiedla. Całe wydarzenie – impreza miejska - pod skrzydłami Estrady Poznańskiej wraz z Radą Osiedla Krzyżowniki-Smochowice przy współudziale Centrum Współpracy i Integracji Obywatelskiej CWIO. Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woxniaka, Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka i Przewodniczącego Rady Miasta Poznania pana Grzegorza Ganowicza.
Poniżej kilka informacji organizacyjnych oraz o wykonawcach, którzy wystąpią na "Smochy Festiwal edycja 2023".

 

 

 

 

 


WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wydarzenie w niedzielę jest zgłoszone jako impreza masowa i z tego powodu należy się zapoznać z przepisami obowiązującymi przy takich imprezach. Obiekt przy ulicy Braniewskiej, będzie zabezpieczony przez ochronę, która będzie sprawdzać co wnosimy na teren imprezy - nie wolno wnosić ostrych narzędzi, szklanych opakowań, alkoholu i większych (od 0,5 l) butelek na napoje.
Wejścia dla publiczności będą dwa-- jedno bramą wjazdową od ulicy Myśliborskiej (vis-à-vis) Przedszkola, a drugie furtką od strony parkingu przy ulicy Braniewskiej.
Będzie kilka stref, największa ze sceną, na której będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne i występy artystyczne. Na parkingu od ulicy Braniewskiej znajdować się będzie Strefa Elektromobilności. Na części płyty boiska będzie strefa gastronomiczna i wystawa aut zabytkowych.

 

Poniżej harmonogram i dodatkowe informacje dotyczące artystów

 

Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK – 2023, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w Poznaniu oraz Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice.
Turniej odbędzie się 18.06.2023 roku na kortach Obiektu Sportowego przy ul. Braniewskiej 23.
Dzieci startują o godz. 10.00
Dorośli startują o godz. 14.00
Zgłoszenia na turniej przyjmowane są do 16 czerwca 2023 roku (włącznie) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin turnieju dostepny tutaj.
Druk Oświadczenie o zdolności dziecka do uczestnictwa w turnieju tenisowym dostępny tutaj.

W związku z realizacją Turnieju Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK - 2023 w dniach 26.05, 2.06, 9.06, 16.06 (piątki) będą odbywały się rozgrywki do turnieju i na podstawie wyników zostanie ustalony ranking, na podstawie którego zostaną odpowiednio rozzstawieni zawodnicy.

W powyżej wskazanych dniach w godzinach od 17.00 do 20.00 wszystkie korty tenisowe będą zarezerwowane przez Zarząd Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w celu przeprowadzenia rozgrywek.

 tenis1tenis2

 

 

 

 

 

 

 

 

tenis3

 

pilka pilka

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o możliwości rezerwacji boisk na Obiekcie Sportowym przy ulicy Braniewskiej.

Procedura wymaga złożenia wniosku do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych, który to wniosek jest nastepnie kierowany do Zarządu Osiedla Krzyżowniki-Smochowice (zarządzającego tym terenem) do zaopiniowania. Po pozytywnej opinii podpisywana jest umowa.

Stawki wynajmu określone Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania doistepne są tutaj.

W przypadku zapytań prosimy o kontakt z Wydziałem Wspierania Jednostek Pomocniczych lub z radnymi w trakcie dyżurów w każdą środę od 18.00 do 19.00 w siedzibie Rady Osiedla.

 

 

 

 


 

INFORMACJA WK2023

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z odbywającym się na naszym osiedlu Ogólnopolskim Wyscigiem Kolarskim przedstawiamy tymczasową zmianę organizacji ruchu w trakcie wydarzenia.

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 1

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 2

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 3

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 4

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 5

  WK2023 plakat

 Regulamin Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego na Osiedlu Krzyżowniki-Smochowice 21.05.2023 r.