40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 1 stycznia 2023 roku zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych kursujących na Krzyżowniki-Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

UWAGA ! Dyżury radnych osiedlowych od 27 października 2021 roku wracają do pierwotnej formuły. Więcej tutaj.

Smochy Festiwal logo

Szanowni Mieszkańcy,

już 3 i 4 czerwca 2023 roku odbędzie się "Smochy Festiwal edycja 2023"

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już 34 rocznica pierwszych w powojennej historii kraju, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu, przypadająca 4 czerwca.
Jak co roku obchodzimy tę rocznicę radośnie i jej pamięci poświęcone są kolejne z roku na rok edycje Smochy Festiwalu. Nie mogło być inaczej i tegoroczny Smochy Festiwal przypadający dokładnie na 3 i 4 czerwca organizujemy niezmienne od lat w miejscu wpisującym się w demokracje obywatelską, czyli Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Braniewskiej, budowanym przez mieszkańców Osiedla. Całe wydarzenie – impreza miejska - pod skrzydłami Estrady Poznańskiej wraz z Radą Osiedla Krzyżowniki-Smochowice przy współudziale Centrum Współpracy i Integracji Obywatelskiej CWIO. Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woxniaka, Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka i Przewodniczącego Rady Miasta Poznania pana Grzegorza Ganowicza.
Poniżej kilka informacji organizacyjnych oraz o wykonawcach, którzy wystąpią na "Smochy Festiwal edycja 2023".

 

 

 

 

 


WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wydarzenie w niedzielę jest zgłoszone jako impreza masowa i z tego powodu należy się zapoznać z przepisami obowiązującymi przy takich imprezach. Obiekt przy ulicy Braniewskiej, będzie zabezpieczony przez ochronę, która będzie sprawdzać co wnosimy na teren imprezy - nie wolno wnosić ostrych narzędzi, szklanych opakowań, alkoholu i większych (od 0,5 l) butelek na napoje.
Wejścia dla publiczności będą dwa-- jedno bramą wjazdową od ulicy Myśliborskiej (vis-à-vis) Przedszkola, a drugie furtką od strony parkingu przy ulicy Braniewskiej.
Będzie kilka stref, największa ze sceną, na której będą odbywać się koncerty, przedstawienia teatralne i występy artystyczne. Na parkingu od ulicy Braniewskiej znajdować się będzie Strefa Elektromobilności. Na części płyty boiska będzie strefa gastronomiczna i wystawa aut zabytkowych.

 

Poniżej harmonogram i dodatkowe informacje dotyczące artystów

 

Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK – 2023, którego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w Poznaniu oraz Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice.
Turniej odbędzie się 18.06.2023 roku na kortach Obiektu Sportowego przy ul. Braniewskiej 23.
Dzieci startują o godz. 10.00
Dorośli startują o godz. 14.00
Zgłoszenia na turniej przyjmowane są do 16 czerwca 2023 roku (włącznie) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin turnieju dostepny tutaj.
Druk Oświadczenie o zdolności dziecka do uczestnictwa w turnieju tenisowym dostępny tutaj.

W związku z realizacją Turnieju Tenisa Ziemnego SMOCHY CUP OLIMPIJCZYK - 2023 w dniach 26.05, 2.06, 9.06, 16.06 (piątki) będą odbywały się rozgrywki do turnieju i na podstawie wyników zostanie ustalony ranking, na podstawie którego zostaną odpowiednio rozzstawieni zawodnicy.

W powyżej wskazanych dniach w godzinach od 17.00 do 20.00 wszystkie korty tenisowe będą zarezerwowane przez Zarząd Osiedla Krzyżowniki-Smochowice w celu przeprowadzenia rozgrywek.

 tenis1tenis2

 

 

 

 

 

 

 

 

tenis3

 

pilka pilka

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o możliwości rezerwacji boisk na Obiekcie Sportowym przy ulicy Braniewskiej.

Procedura wymaga złożenia wniosku do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych, który to wniosek jest nastepnie kierowany do Zarządu Osiedla Krzyżowniki-Smochowice (zarządzającego tym terenem) do zaopiniowania. Po pozytywnej opinii podpisywana jest umowa.

Stawki wynajmu określone Zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania doistepne są tutaj.

W przypadku zapytań prosimy o kontakt z Wydziałem Wspierania Jednostek Pomocniczych lub z radnymi w trakcie dyżurów w każdą środę od 18.00 do 19.00 w siedzibie Rady Osiedla.

 

 

 

 


 

INFORMACJA WK2023

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z odbywającym się na naszym osiedlu Ogólnopolskim Wyscigiem Kolarskim przedstawiamy tymczasową zmianę organizacji ruchu w trakcie wydarzenia.

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 1

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 2

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 3

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 4

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 21.05.2023 część 5

  WK2023 plakat

 Regulamin Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego na Osiedlu Krzyżowniki-Smochowice 21.05.2023 r.

 

zor

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o opracowaniu przez zespół Miejskiego Inżyniera Ruchu projektu zmiany Stałej Organizacji Ruchu na ulicy Łebskiej i ulicy Tczewskiej.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do projektów pod numerem telefonu 786 208 910 do 6 maja 2023 roku, na najbliższej sesji 8 maja 2023 roku zostaną podjęte uchwały opiniujące przedstawione projekty.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Łebska można zapoznać się tutaj.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Tczewska można zapoznać się tutaj.

 

 

 

 

 

 


zor

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o opracowaniu przez zespół Miejskiego Inżyniera Ruchu projektu zmiany Stałej Organizacji Ruchu na ulicy Wolińskiej.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do projektów na dyżurze radnych w ŚRODĘ 19 lub 26 kwietnia 2023 roku, na najbliższej sesji 26 kwietnia 2023 roku zostanie podjęta uchwała opiniująca przedstawiony projekt.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Biskupińskiej można zapoznać się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wypisywanie

Szanowni Mieszkańcy,

zapraszamy 22 marca 2023 roku o godzinie 17.00 na specjalne spotkanie, które odbędzie się w siedzibie Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice, w sprawie składania wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach programu KAWKA-BIS. W ramach tego programu można uzyskać dofinansowanie na zmianę ogrzewania paliwem stałym na gazowe, pompę ciepła, elektryczne a także na panele fotowoltaiczne.

 

 

 

 

 

 


 

kosz

Szanowni Mieszkańcy,

zwracamy się z prośbą o wskazanie miejsc (ulice, skrzyżowania, place), które Waszym zdaniem powinny być wyposażone lub doposażone w kosze na śmieci. Informacje prosimy przekazać na adres email'owy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na dyżurze radnych (w każdą środę od 18:00 do 19:00) do dnia 7 kwietnia 2023 r. Jak co roku przekazaliśmy środki na zakup i montaż koszy do ZDMu, obecnie musimy wskazać proponowane miejsca instalacji.

zor

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o opracowaniu przez zespół Miejskiego Inżyniera Ruchu projektu zmiany Stałej Organizacji Ruchu na ulicy Biskupińskiej.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do projektów na dyżurze radnych w ŚRODĘ 1 marca 2023 roku, na najbliższej sesji 6 marca 2023 roku zostanie podjęta uchwała opiniująca przedstawiony projekt.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Biskupińskiej można zapoznać się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


zor

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o opracowaniu przez zespół Miejskiego Inżyniera Ruchu projektu zmiany Stałej Organizacji Ruchu na ulicy Drogowców i ulicy Owczarskiej.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Drogowców związana jest z potrzebą przeniesienia dotychczasowego oznakowania (zwiększenie widzialności) związane z budową budynków przy ulicy Wejherowskiej. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Owczarskiej podjęta została na wniosek mieszkańców.

Prosimy o zgłaszanie ewentualnych uwag do projektów na dyżurze radnych w ŚRODĘ 18 stycznia 2023 roku, na najbliższej sesji 23 stycznia 2023 roku zostaną podjęte uchwały opiniujące przedstawione projekty.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Drogowców można zapoznać się tutaj.

Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu na ulicy Owczarskiej można zapoznać się tutaj.

 

 

 

 

 

 


06012023 

 

Uwaga zmiany tras, numerów linii i kursowania autobusów.

Następują zmiany w układzie linii komunikacyjnych na obszarze Naszego Osiedla.

Szczegóły w piśmie ZTMu do pobrania tutaj.

Więcej informacji szczegółowych dostępne tutaj.


 

ZBN2022 

 

PBO2022grudzien

 


2411TEATR


zor

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy o opracowaniu przez zespół Miejskiego Inżyniera Ruchu zmianie Stałej Organizacji Ruchu na północnej nitce ("starej") ulicy Dąbrowskiego, na odcinku od ulicy Czarnkowskiej do Santockiej. Zmiana polega na odseperowaniu ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. Zmiana zostanie wprowadzona z początkiem 2023 roku wraz z możliwościami (warunki atmosferyczne) wykonania oznakowania poziomego. Z planowanymi zmianami w organizacji ruchu można zapoznać się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kierski 2022


Porzadki

Szanowni Mieszkańcy,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału akcji proekologicznej "SPRZĄTANIE ŚWIATA", która odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE".
Termin akcji na Naszym Osiedlu to okres od piątku 16 do niedzieli 18 września 2022 roku.
Każdy mieszkaniec może wnieść swój wkład poprzez podanie miejsc wymagających posprzątania, a przede wszystkim wskazanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Wskazane przez mieszkańców miejsca zostaną zgłoszone do Wydziału Gospodarki Komunalnej - Oddział Koordynacji Utrzymania Czystości i Porządku w Mieście.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji także rodziny z dziećmi. jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy NASZĄ WSPÓLNĄ OKOLICĘ I SKWERKI. Informujemy, że uczestnicy sprzątają tereny przestrzeni otwartej, niezagospodarowane. Oznaczone worki były dostepne w trakacie dyżurów oraz będą do odbioru w sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Rady Osiedla. Koordynatorem akcji na naszym osiedlu jest Witold Puchalski dostepny pod numerem telefonu 696 427 436, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwracamy Państwa uwagę, że odpady w tegorocznej akcji należy zbierać wyłącznie do specjalnych worków. Są to worki, które otrzymują wyłącznie Uczestnicy akcji proekologicznej. Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora.

Aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy Państwu garść wytycznych, które należy wcielić w życie:

 • wszystkie zebrane odpady należy umieszczać wyłącznie w workach przekazanych Państwu specjalnie na tę akcję (transparentne worki z napisem AKCJE EKOLOGICZNE URZĄD MIASTA POZNANIA);
 • nie przewiduje się podstawiania kontenerów na odpady w miejscu prowadzenia akcji;
 • papier nie podlega segregacji z uwagi na jego znaczne zanieczyszczenie i pogorszenie właściwości, w związku z czym należy go zbierać razem z innymi odpadami niesegregowanymi;
 • podczas akcji prosimy nie zbierać odpadów zielonych!
 • uprzejmie informujemy, że odbiór worków z odpadami nastąpi ze wskazanych miejsc po akcji;
 • jeśli podczas akcji zostaną zebrane odpady gabarytowe, takie jak opony, meble, sprzęt RTV i AGD lub i ich fragmenty – prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej i przekazanie jej wraz z przypisanym Państwa grupie numerem punktu deponowania odpadów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu akcji – odbiór gabarytów nastąpi w terminie późniejszym niż odbiór worków,
 • prosimy nie zmieniać ustalonego miejsca deponowania odpadów!

Worki ze śmieciami można składować w następujących miejscach:

 • narożnik ulic Chodzieska i Człuchowska
 • narożnik ulic Sianowska i Żuraszka
 • narożnik ulic Beskidzka i Biskupińska
 • narożnik ulic Nad Jeziorem i Międzyzdrojska
 • narożnik ulic Łobżenicka i Margonińska
 • ulica Wejherowska na wysokości ulicy Drogowców

 


PBO2022sierpien