40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

UWAGA ! Dyżury radnych osiedlowych od 20 maja 2020 roku prowadzone są w trybie zdalnym. Więcej tutaj.

rajd 2015 2Stowarzyszenie na rzecz ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu i Rada Osiedla Krzyżowniki - Smochowice

zapraszają w sobotę 17 września 2016 roku na V Rajd Rowerowy pod nazwą “Dbamy o Nasze Osiedla”.
Start imprezy w Krzyżownikach – Smochowicach przewidziany jest o godzinie 13:00, miejsce zbiórki teren przed Szkołą Podstawową nr 57 im. Józefa Kostrzewskiego, ul. Leśnowolska 35 Poznań. Meta rajdu będzie znajdowała się na terenie Stajni-Kalińscy Fino-Poznań w Kiekrzu i będzie otwarta od godz. 15.00.
Trasy rajdu będą wiodły w większości drogami leśnymi i mało uczęszczanymi odcinkami dróg publicznych.
Tegoroczna edycja piątego już rajdu rowerowego jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, który połączył dwie całkowicie odmienne dyscypliny sportu i rekreacji. Miłośnicy dwóch kółek, którzy w tym roku wystartują z trzech lokalizacji w Poznaniu spotkają się ma mecie w Kiekrzu z pasjonatami wierzchowców. Wszyscy wspólnie będą mogli spędzić czas na przygotowywanym festiwalu i podziwiać wspaniałe zawody i pokazy woltyżerki w Stajni Fino Klaińscy w Kiekrzu.
Organizatorzy rajdu podobnie jak w zeszłym roku planują trasy zaawansowane i krótszą – polecaną szczególnie dla rodzin z dziećmi.
Obsługę tras rowerowych powierzono Klubowi turystyki Rowerowej Sigma, którego przodownicy turystyki kolarskiej wezmą na siebie odpowiedzialność za przebieg wycieczki i konkursy dla najmłodszych na mecie.

Zgłoszenia z podaniem ilości osób należy dokonać do 16.09.2016 godz.15.00 drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub pod następującymi numerami telefonów: 515 241 522 oraz 502 626 349. Uczestnicy mogą również dokonać zapisu na rajd bezpośrednio na starcie imprezy, jednakże w tym przypadku organizatorzy nie gwarantują wszystkich świadczeń na mecie imprezy. Wstęp wolny. Szczegóły i regulamin na stronie www.zachodni.org oraz poniżej.
Impreza częściowo finansowana jest ze środków Miasta Poznania.

Regulamin V Rajdu Rowerowego "Dbamy o Nasze Osiedla"

Przypominamy, że V Rajd rowerowy Stowarzyszenia na rzecz ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu i Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice jest częścią dwudniowej imprezy i zagwarantuje wiele atrakcji wszystkim uczestnikom, niezależnie od zainteresowań, wieku i płci. Przybyłe rodziny z dziećmi będą miały możliwość uczestnictwa w animacjach, konkursach, przejażdżkach konnych a także zabawach na dmuchanych zamkach i trampolinach.

Sobota to przede wszystkim wydarzenia kulturalne na dwóch scenach, gdzie będą odbywać się prezentacje lokalnych młodszych i starszych wykonawców a wraz z nastaniem wieczoru na na festiwalu pojawi się jak zwykle Gwiazda Wieczoru.

Niedziela 18 września to czas zawodów w woltyżerce. Pomysł Zawodów Woltyżerskich narodził się kilka lat temu. Mateusz i Hubert Kaliński - właściciele stajni Fino Kalińscy dostrzegli rosnące zainteresowanie tą zanikającą w dużej części dyscypliną sportu i postanowili ją wskrzesić. W tym roku odbędzie się czwarta edycja Towarzyskich Zawodów w Woltyżerce. Na start w Kiekrzu przybędą zawodnicy z całego regionu.
Realizowany w tym roku wspólny pomysł dwudniowego wrześniowego Festiwalu w Kiekrzu to nowatorska inicjatywa społeczników i okazja spotkań do zabawy mieszkańców obszaru zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu.

Cała galeria zdjęć z poprzedniej edycji dostępna tutaj.

rajd 2015 1  rajd 2015 3 rajd 2015 4 rajd 2015 5