40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

UWAGA ! Dyżury radnych osiedlowych od 20 maja 2020 roku prowadzone są w trybie zdalnym. Więcej tutaj.

Rada

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego dyżury radnych osiedla pełnione w siedzibie Rady Osiedla w każdą środę od godziny 18.00 do 19.00 zostały zawieszone do odwołania o czym informowaliśmy we wcześniejszym komunikacie.

Z dniem 20 maja 2020 roku wprowadzamy dyżury radnych osiedla w trybie zdalnym poprzez platformę ZOOM.
W godzinach pomiedzy 18.00 a 19.00 w każdą środę można skorzystać z kontaktu z nami poprzez wcześniejsze zainstalowanie programu ZOOM pobranego ze strony zoom.us/download oraz podania parametrów:

 

 


ID: 883 7915 7794
Imię i Nazwisko
Password: dyzurRO

lub skorzystanie z poniższego, bezpośredniego odsyłacza:

https://us02web.zoom.us/j/88379157794?pwd=THFOTlBpZ3ZIcEowSXg3b0hFR3Jidz09

Przypominamy, że bieżące informacje dostępne są na stronie prywatnej radnych osiedla www.krzyzowniki-smochowice.pl
Cały czas czynny jest e-mail do Komisji Planowania, Rozwoju, Porządku i Bezpieczeństwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Architektow widok

Szanowni Mieszkańcy,

publikujemy projekt budowlany branży drogowej ulicy Architektów.
Budowa ulic to nie tylko, jak się wydaje, wykonanie jezdni i chodnika, to przede wszystkim kompleksowe podejście do budowy całej infrastruktury drogowej, czyli wspólna, jednorodna koncepcja budowy wszystkich ulic z danego obszaru.
Rada Osiedla od początku poprzedniej kadencji (kwietnia 2015 roku), uważając jako priorytetowe, podjęła działania w zakresie realizacji inwestycji drogowych na całym Osiedlu, również w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską. Pierwszym etapem było przeznaczenie środków finansowych na stworzenie koncepcji projektowej tych ulic. W dniu 12 lutego 2016 roku Rada Osiedla otrzymała opracowaną „Koncepcję projektową dla budowy ulic, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego dla terenu Smochowice Południe w Poznaniu” i rozpoczął się proces konsultacji, który zakończył się w marcu 2016 roku, a wszystkie zgłoszone uwagi mieszkańców zostały przekazane projektantom ( szczegóły tutaj ).
Kolejnym etapem było zlecenie wykonania koncepcji odprowadzenia wód opadowych, jako dokumentu niezbędnego, przed zleceniem projektu ulic. Koncepcja odprowadzania wód opadowych została opracowana po wcześniejszym konsultowaniu z mieszkańcami w marcu 2017 roku i zawierała wszystkie zgłoszone do jej projektu uwagi. Koncepcja zawiera dwie opcje odprowadzenia wód w oparciu o przeprowadzone na te cele jeszcze w 2016 roku zlecone badania geotechniczne na terenie południowej części Smochowic. ( szczegóły tutaj )
Rok 2018 to rok przygotowań do rozpoczęcia procesów inwestycyjnych, czyli w kolejności projekt budowlany wraz z kosztorysem, a następnie wykonanie.
Jako pierwszą, ze względu na charakter zbiorczy, zaplanowaliśmy wykonanie ulicy Architektów na całej jej długości wraz z wykonaniem końcowych skrzyżowań z ulicami Starogardzką i Pniewską. Wykonanie tej ulicy umożliwi w kolejnych etapach przebudowy pozostałych ulic do niej dochodzących.
W trakcie projektowania ulica Architektów, w oparciu o zgłoszone przez mieszkańców uwagi i opinie mogła być wykonana, w ocenie biura projektowego, w dwóch wariantach. Warianty te zostały w październiku 2019 roku poddane konsultacjom. W ich wyniku mieszkańcy wybrali Wariant I jako opcję gdzie rozwiązania drogowe bardziej ograniczają możliwość poruszania się z nadmierną prędkością oraz wariant z największą ilością miejsc parkingowych i ten wariant, wraz z dodatkową uwagą zgłoszoną przez mieszkańca stał się podstawą do wykonania projektu budowlanego.

Pomoc dla Seniorów 1 3


Wielkanoc 2020


Rada

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego dyżury radnych osiedla zostają zawieszone do odwołania.

Bieżące informacje dostępne są na stronie prywatnej radnych osiedla www.krzyzowniki-smochowice.pl
Decyzję podjęliśmy ze względu, że w chwili obecnej znacznie ograniczony jest kontakt z Wydziałami Urzędu Miasta i Miejskimi Jednostkami Organizacyjnymi w przekazywaniu zgłaszanych spraw.
Drugim i najważniejszym powodem jest to, że w ostatnim czasie część radnych odbywała wiele bardzo intensywnych spotkań w różnych Wydziałach Urzędu Miasta, Jednostkach Miejskich i instytucjach w bieżących sprawach osiedla, co potencjalnie stanowić może zagrożenie dla osób przychodzących na dyżury.
Cały czas czynny jest e-mail do Komisji Planowania, Rozwoju, Porządku i Bezpieczeństwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

I ETAP plakat mpzp Białoborska Słupska m odwolanie

Szanowni Mieszkańcy,

publikujemy informację Zespół ds. konsultacji społecznych Oddział Komunikacji Społecznej Gabinet Prezydenta Urząd Miasta Poznania:

 

"Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do informacji dotyczącej zaproszenia na I etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Białoborskiej i Słupskiej" w Poznaniu oraz w z wiązku z podjęciem decyzji władz Miasta o rekomendacji dotyczącej zamknięcia wszystkich placówek oświatowo- wychowawczych, kulturalnych i sportowych w Poznaniu i zagrożeniem związanym z epidemią Koronawirusa , uprzejmie informuję że ww. konsultacje społeczne (zarówno spotkanie konsultacyjne jak i proces konsultacji) zostają odwołane.

Ponadto informujemy, że wszystkie ustalone na marzec konsultacje związane z uchwalaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego również zostają odwołane."

 

 

 

 

BR wirus 

 


Seniorzy

Szanowni Mieszkańcy-Seniorzy,

zapraszamy w poniedziałek 2 marca 2020 roku o godz. 19.00 do auli pod kościołem na spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Tematem spotkania będzie „Bezpieczeństwo w życiu codziennym, jak chronić się przed oszustami”.

 

 

 

 

 

 


I ETAP plakat mpzp Białoborska Słupska m

DECYZJĄ GABINETU PREZYDENTA Z DNIA 10 MARCA 2020 KONSULTACJE ZOSTAŁY ODWOŁANE.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Białoborskiej i Słupskiej" w Poznaniu.
Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń oraz zebranie wniosków do projektu planu, odbędzie się w czwartek, 12 marca 2020 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 57, ul. Leśnowolska 35 w Poznaniu.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu!
Konsultacje społeczne potrwają od 12 marca do 3 kwietnia 2020 r.
Swoje opinie i sugestie dotyczące planu można przesyłać:
- pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- pocztą tradycyjną na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. za Bramką 1, 61-842 Poznań
Kontakt: Miejska Pracownia Urbanistyczna, Joanna Grabarkiewicz - kierownik zespołu projektowego, tel. 61 639 79 13, Aneta Czerwińska - koordynator projektu, tel. 61 639 79 12. Kwestie organizacyjne spotkania: Gabinet Prezydenta Urzędu Miasta Poznania: Monika Borowicka-Prewicz, tel. 61 878 15 03

 

 

 

 

 

Szanowni Mieszkańcy,

z przyjemnością informujemy, że 21 lutego 2020 roku odbędzie się dla mieszkańców wykład prof. Jerzego Stillera pod tytułem ”MCHY - dzieło dyletanta” z cyklu "okruchy umarłego świata".

 

21022020


BR

Szanowni Mieszkańcy,

przekazujemy bezpośrednio z Biblioteki....

 

Szanowni Państwo !

Pragnę podziękować Wszystkim Mieszkańcom, nie tylko Czytelnikom biblioteki za miłą atmosferę, życzliwość i zrozumienie. Dzięki niej poczułam się jak „w domu”.
Dziękuje za wspaniałe osiem lat współpracy.
Pracuje do 31 stycznia, ale nie uda mi się porozmawiać z wszystkimi dlatego pozwoliłam sobie skorzystać z tej formy.
Z życzeniami wszystkiego co najlepsze.

Małgorzata Szuman
Biblioteka

 

 

 


 

Szanowni Mieszkańcy,

z przyjemnością informujemy, że 24 stycznia 2020 roku odbędzie się dla mieszkańców wykład prof. Jerzego Stillera pod tytułem ”Jarogniewice - klasycyzm romantyczny” z cyklu "okruchy umarłego świata".

 

24012020


Sulowska

Szanowni Mieszkańcy,

(szczególnie ulic Lemierzycka i Sułowska,)

w związku z przebudową placu u zbiegu ulic Lemierzycka, Muszkowska, Sułowska, Karlińska i wprowadzeniem po zakończeniu inwestycji nowej organizacji ruchu na placu (ryneczku) oraz zgłaszanymi na dyżurach radnych problemami i wnioskami przez mieszkańców zapraszamy na konsultacje w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Lemierzyckiej i Sułowskiej. Konsultacje odbędą się w trakcie dyżurów radnych 8 i 15 stycznia 2020 roku (środy) od godziny 18.00 do 19.00 w siedzibie Rady Osiedla mieszczącej się w Filii Biblioteki Publicznej przy ulicy Muszkowskiej 1a (wejście od ulicy Ownickiej). Państwa wnioski i uwagi zostaną przekazane do Miejskiego Inżyniera Ruchu wraz z ewentualnym wnioskiem o zmianę stałej organizacji ruchu na tych ulicach.

 

 


Zmiana PNPP

 


ZBN2019 

 

ryneczek tablica

Szanowni Mieszkańcy,

już po świętach rusza długo oczekiwana inwestycja - będzie więcej zieleni, przestronnie, nowe oświetlenie, odwodnienie terenu, pojawią się ławeczki, stacja roweru 4 generacji, miejsca dla niepełnosprawnych, infrastruktura umożliwiająca wykorzystanie tego miejsca do wydarzeń kulturalnych a przede wszystkim zostanie uporządkowany ruch kołowy i miejsca parkingowe.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zgłaszając uwagi do koncepcji, współtworzyli projekt, który będzie zrealizowany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


07122019

 


Certyfikat SS

 


07122019 Minimediacje

 


01122019 Warsztaty