40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

UWAGA ! Dyżury radnych osiedlowych od 27 października 2021 roku wracają do pierwotnej formuły. Więcej tutaj.

Wielkanoc 2022


Porzadki

Szanowni Mieszkańcy,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału akcji proekologicznej "WIOSENNE PORZĄDKI".
Termin akcji na Naszym Osiedlu trwa od piątku 22 do niedzieli 24 kwietnia 2022 roku.
Każdy mieszkaniec może wnieść swój wkład poprzez podanie miejsc wymagających posprzątania, a przede wszystkim wskazanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Wskazane przez mieszkańców miejsca zostaną zgłoszone do Wydziału Gospodarki Komunalnej - Oddział Monitoringu Utrzymania Czystości i Porządku.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji także rodziny z dziećmi. jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy NASZĄ WSPÓLNĄ OKOLICĘ I SKWERKI. Informujemy, że uczestnicy sprzątają tereny przestrzeni otwartej, niezagospodarowane. Oznaczone worki będą do odbioru w dniu 20 kwietnia 2022 roku (środa) od godziny 18.00 do 19.00, w trakcie dyżuru radnych osiedlowych, w siedzibie Rady Osiedla oraz w sobotę 23 kwietnia w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Rady Osiedla. Koordynatorem akcji na naszym osiedlu jest Witold Puchalski dostepny pod numerem telefonu 696 427 436, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwracamy Państwa uwagę, że odpady w tegorocznej akcji należy zbierać wyłącznie do specjalnych worków. Są to worki, które otrzymują wyłącznie Uczestnicy akcji proekologicznej. Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora.

Aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy Państwu garść wytycznych, które należy wcielić w życie:

 • wszystkie zebrane odpady należy umieszczać wyłącznie w workach przekazanych Państwu specjalnie na tę akcję (transparentne worki z napisem AKCJE EKOLOGICZNE URZĄD MIASTA POZNANIA);
 • nie przewiduje się podstawiania kontenerów na odpady w miejscu prowadzenia akcji;
 • podczas sprzątania do osobnych worków należy zbierać następujące odpady: szkło, tworzywa sztuczne i metal, pozostałe odpady;
 • papier nie podlega segregacji z uwagi na jego znaczne zanieczyszczenie i pogorszenie właściwości, w związku z czym należy go zbierać razem z innymi odpadami niesegregowanymi;
 • podczas akcji prosimy nie zbierać odpadów zielonych!
 • uprzejmie informujemy, że odbiór worków z odpadami nastąpi od poniedziałku 25 do piątku 29 kwietnia;
 • jeśli podczas akcji zostaną zebrane odpady gabarytowe, takie jak opony, meble, sprzęt RTV i AGD lub i ich fragmenty – prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej i przekazanie jej wraz z przypisanym Państwa grupie numerem punktu deponowania odpadów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu akcji – odbiór gabarytów nastąpi w terminie późniejszym niż odbiór worków,
 • prosimy nie zmieniać ustalonego miejsca deponowania odpadów!

Worki ze śmieciami można składować w następujących miejscach:

 • narożnik ulic Chodzieska i Człuchowska
 • narożnik ulic Łobżenicka i Margonińska
 • narożnik ulic Beskidzka i Biskupińska
 • narożnik ulic Żuraszka i Sianowska
 • ulica Wejherowska

  11032022 wieczorek z kawka biblioteka

 

Barbara Kubiak 23012022

Szanowni Mieszkańcy,

w środę, 23 lutego 2022 roku, godzinę 19.00 Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza do Auli Uniwersyteckiej na wyjątkowe wydarzenie – benefis Barbary Kubiak „Vissi d'arte, vissi d’amore”
Barbara Kubiak – marzenia o Akademii Medycznej porzuciła na rzecz studiów na Akademii Muzycznej. Poznańska publiczność za tę zmianę profesji pozostaje jej niezmiernie wdzięczna. Od przeszło 30 lat Barbara Kubiak czaruje swoim głosem nie tylko poznaniaków, ale i melomanów na całym świecie. Ma w repertuarze najważniejsze partie sopranowe. Na scenie Teatru Wielkiego debiutowała jeszcze jako studentka, partią I Damy w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Potem przyszła Halka, Madame Butterfly, Toska, Leonora, Aida i wiele, wiele innych. Czas zebrać wspomnienia i przedstawić je publiczności: benefis wspaniałej sopranistki – Barbary Kubiak – to doskonała okazja!
Wykonawcy
Barbara Kubiak – sopran
Rafał Bartmiński – tenor
Jerzy Mechliński – baryton
Andrzej Ogórkiewicz – baryton
Jaromir Trafankowski – baryton
Rafał Korpik – bas
Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Tadeusz Kozłowski – dyrygent
Wiktor Kozłowski – asystent dyrygenta
prowadzenie koncertu: Andrzej Ogórkiewicz i Jaromir Trafankowski
W programie najpiękniejsze arie i duety z oper takich kompozytorów, jak G. Verdi („Moc przeznaczenia”, „Aida”, „Nabucco”, „Traviata”),G. Puccini („Madame Butterfly”),S. Moniuszko („Straszny dwór”, „Halka”), P. Czajkowski („Eugeniusz Oniegin”) i in.

Poniżej zamieszczamy wywiad z Barbarą Kubiak, mieszkanką Naszego Osiedla.

 

Aquanet

Szanowni Mieszkańcy,

ulic Lęborskiej, Myśliborskiej, Sianowskiej, Trzcianeckiej, Trzebiatowskiej.

Firma Sweco Polska sp. z o. o. działając w imieniu Inwestora Aquanet S.A, informuje o planowanej inwestycji polegającej na wymianie sieci wodociągowej wraz z przyłączami do posesji na Osiedlu Krzyżowniki-Smochowice. W związku z rozpoczęciem prac projektowych, Firma Sweco Polska sp. z o. o.zwraca się z prośbą do właścicieli danych posesji o kontakt w celu uzgodnienia wymiany przyłącza wodociągowego lub budowy nowego przyłącza wodociągowego.

Poniżej lista posesji, dla których planowana jest wyżej wymieniona inwestycja:

 • ul. Lęborska ( nr 3 – 47a),
 • ul. Myśliborskiej (nr 1- 53),
 • ul. Sianowskiej (nr 1, 4),
 • ul. Trzcianeckiej (nr 6a -20),
 • ul. Trzebiatowskiej (nr 3-75a)

Prosimy o bezpośredni kontakt właścicieli (zarówno niezamieszkujących wyżej wymienionych posesji) pod numerem telefonu 532 859 190 lub 607 961 470 w godz. 8.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku.

 


ZBN2021 

 

Tczewska

Szanowni Mieszkańcy,

spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych w ramach drugiego etapu zadania, obejmującego przebudowę ulicy Tczewskiej na odcinku od ulicy Lubowskiej do ulicy Trzebiatowskiej. Zadanie obejmuje także budowę zatoki parkingowej na odcinku między ulicą Lubowską a Myśliborską, po zachodniej stronie ulicy. Istniejące chodniki i zjazdy do posesji zostaną przebudowane. Wymienione zostanie również oświetlenie, a także powstanie nowe odwodnienie ulicy oraz kanał technologiczny. Wykonawca zajmie się również nasadzeniami zieleni przyulicznej. Przebudowa ulicy Tczewskiej to drugi etap inwestycji, który najpierw obejmował ulicę Trzebiatowską. Ulica ta została przebudowana latem, na odcinku od ulicy Elbląskiej do ulicy Tczewskiej, zyskując nową nawierzchnię z kostki betonowej, progi zwalniające i odwodnienie.

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym na przebudowę ulicy Tczewskiej mają czas na składanie swoich ofert do 23 grudnia 2021 roku. Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał 110 dni od podpisania umowy.

Z dokumentacją projektową można zapoznać się na stronach spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu będącego inwestorem zastępczym.

Link do dokumentacji projektowej.

 

 


AED

Szanowni Mieszkańcy,

z inicjatywy Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice do końca bieżącego roku zostanie zakupiony pierwszy na naszym Osiedlu ogólnodostępny defibrylator, którego montaż przewidziany został w Aptece przy „smochowickim ryneczku” (plac przy ulicach Karlińska, Lemierzycka, Muszkowska, Sułowska) dla zapewnienia ochrony przed ewentualną dewastacją urządzenia. Planujemy zakupy kolejnych urządzeń wraz z ich montażem w kolejnych miejscach na naszym Osiedlu.
Urządzenie aby spełnić swoją rolę i uratować czyjeś życie musi być właściwie użytkowane. To bardzo prosta i intuicyjna obsługa lecz zawsze lepiej każde działanie przećwiczyć.
W tym celu planujemy darmowe szkolenia mieszkańców z obsługi defibrylatora w wybranych dniach:

 • 25 listopada 2021 roku (czwartek) o godz.18.00
 • 2 grudnia 2021 roku (czwartek) o godz.18.00
 • 9 grudnia 2021 roku (czwartek) o godz.18.00
 • 16 grudnia 2021 roku (czwartek) o godz.18.00 Spotkanie zostało odwołane ze względu na obostrzenia epidemiczne i przesunięte na termin w styczniu 2022 roku o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.


Szkolenie, w siedzibie Rady Osiedla przy ulicy Muszkowskiej 1a (wejście od ulicy Ownickiej), prowadzić będzie profesjonalny zespół ratowników medycznych.
Serdecznie zapraszamy - im Nas więcej tym bezpieczniej.

 


Skwer WK LS

Szanowni Mieszkańcy,

w trosce o upamiętnienie bohaterów, mieszkańców Naszego Osiedla, radni osiedla, dla których inspiracją była publikacja pana Karola Górskiego z września 2016 roku, uchwałą nr XIII/70/VIII/2020 w dniu 2 marca 2020 roku (wraz z uzasadnieniem, planem) skierowali wniosek do Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ o nazwanie skweru imieniem Leona Stróżczyńskiego i Wacława Kopydłowskiego. Komisja Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania na posiedzeniu 15 kwietnia 2021 roku jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a Rada Miasta Poznania na sesji w dniu 20 kwietnia 2021 roku w głosowaniu, również jednogłośnie, podjęła uchwałę nazewniczą o uhonorowaniu Wacława Kopydłowskiego i Leona Stróżczyńskiego nazywając ich imionami skwer u zbiegu ulicy Słupskiej i Międzyzdrojskiej.
Zapraszamy mieszkańców na otwarcie skweru imienia Wacława Kopydłowskiego i Leona Stróżczyńskiego.
Wydarzenie rozpocznie się 13 listopada 2021 roku (sobota) o godzinie 14.00 u zbiegu ulic Słupskiej i Międzyzdrojskiej.

 

  KL 11

 

Dziwnowska m

Szanowni Mieszkańcy,

publikujemy projekt budowlany ulicy Dziwnowskiej.
Budowa ulic to nie tylko, jak się wydaje, wykonanie jezdni i chodnika, to przede wszystkim kompleksowe podejście do budowy całej infrastruktury drogowej, czyli uzupełnionej w odwodnienie oraz świetlenie wraz z zielenią urządzoną.

Z dokumentacją można zapoznać się w trakcie dyżurów radnych osiedlowych, w każdą środę od 18.00 do 19.00, w siedzibie Rady Osiedla.

Na sesji Rady Osiedla planowanej na 8 listopada 2021 roku projekt będzie opiniowany.

 

 

 

 

 

  KL 22.10

 


 KL 16.10

 


 PBO2022 1 PBO2022 2

PBO2022 3  PBO2022 4


 KL 8.10

 


 KL 1.10

 

26092021OWKm

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z odbywającym się na naszym osiedlu Ogólnopolskim Wyscigiem Kolarskim przedstawiamy tymczasowa zmiane organizacji ruchu w trakcie wydarzenia.

 

Tymczasowa Organizacja Ruchu w dniu 26.09.2021

 

 

 

 

 

  KL 24.09

 


 PLAKAT WK2021

 

Porzadki

Szanowni Mieszkańcy,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału akcji proekologicznej "SPRZĄTANIE ŚWIATA", która odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ".
Termin akcji na Naszym Osiedlu to okres od piątku 17 do niedzieli 19 września 2021 roku.
Każdy mieszkaniec może wnieść swój wkład poprzez podanie miejsc wymagających posprzątania, a przede wszystkim wskazanie tzw. dzikich wysypisk śmieci. Wskazane przez mieszkańców miejsca zostaną zgłoszone do Wydziału Gospodarki Komunalnej - Oddział Koordynacji Utrzymania Czystości i Porządku w Mieście.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji także rodziny z dziećmi. jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy NASZĄ WSPÓLNĄ OKOLICĘ I SKWERKI. Informujemy, że uczestnicy sprzątają tereny przestrzeni otwartej, niezagospodarowane. Oznaczone worki były dostepne w trkacie dyżurów oraz będą do odbioru w sobotę w godzinach od 9.00 do 11.00 w siedzibie Rady Osiedla. Koordynatorem akcji na naszym osiedlu jest Witold Puchalski dostepny pod numerem telefonu 696 427 436, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zwracamy Państwa uwagę, że odpady w tegorocznej akcji należy zbierać wyłącznie do specjalnych worków. Są to worki, które otrzymują wyłącznie Uczestnicy akcji proekologicznej. Ma to na celu uniknięcie podrzucania odpadów w miejsca gromadzenia odpadów z akcji, co niestety miało miejsce w latach minionych. Prosimy o deponowanie odpadów wyłącznie we workach otrzymanych od organizatora.

Aby wydarzenie przebiegało sprawnie i bezpiecznie, przekazujemy Państwu garść wytycznych, które należy wcielić w życie:

 • wszystkie zebrane odpady należy umieszczać wyłącznie w workach przekazanych Państwu specjalnie na tę akcję (transparentne worki z napisem AKCJE EKOLOGICZNE URZĄD MIASTA POZNANIA);
 • nie przewiduje się podstawiania kontenerów na odpady w miejscu prowadzenia akcji;
 • papier nie podlega segregacji z uwagi na jego znaczne zanieczyszczenie i pogorszenie właściwości, w związku z czym należy go zbierać razem z innymi odpadami niesegregowanymi;
 • podczas akcji prosimy nie zbierać odpadów zielonych!
 • uprzejmie informujemy, że odbiór worków z odpadami nastąpi w sobotę po godzinie 19;
 • jeśli podczas akcji zostaną zebrane odpady gabarytowe, takie jak opony, meble, sprzęt RTV i AGD lub i ich fragmenty – prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej i przekazanie jej wraz z przypisanym Państwa grupie numerem punktu deponowania odpadów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bezpośrednio po zakończeniu akcji – odbiór gabarytów nastąpi w terminie późniejszym niż odbiór worków,
 • prosimy nie zmieniać ustalonego miejsca deponowania odpadów!

Worki ze śmieciami można składować w następujących miejscach:

 • narożnik ulic Chodzieska i Człuchowska
 • narożnik ulic Łobżenicka i Margonińska