12,0,0,100,0
600,600,60,1,1000,1000,25,1000
90,300,0,50,12,25,50,0,70,12,0,50,1,1,0,1000
* * * Szanowni Mieszkańcy informujemy o otwarciu na naszym Osiedlu Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Punkt mieści się w siedzibie Rady Osiedla i czynny jest w poniedziałek, środę, piątek w godzinach 13:00 - 17:00, wtorek i czwartek w godzinach: 9:00 - 13:00. * * *
40,20,-30,60,1
600,600,60,1,3000,1000,25,500
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Rada Osiedla - skład, regulamin
Zapraszamy do skorzystania z Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.
Od 7 kwietnia 2018 roku zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych kursujących na Smochowice
Spotkanie informacyjne w sprawie budowy ulic Łebska, Łagowska, Kociewska, Żukowska
Konsultacje dotyczące terenu Smochowice Południe w rejonie ulic położonych pomiędzy Wejherowską, Starogardzką, Pniewską, Pelplińską.
Nowe centrum Smochowic - koncepcja przebudowy
Spotkanie informacyjne w sprawie terenu przy ulicy Przytocznej
Koncepcja przebudowy ulic Leśnowolskiej i Łagowskiej
Uchwały Rady Osiedla
Protokoły z sesji Rady Osiedla
Piszemy, dzwonimy do naszej Rady Osiedla...
Dziura w jezdni, chodniku ? Awaria sygnalizacji ? Uszkodzenie studzienki kanalizacji deszczowej ? Zimowe utrzymanie ? Zgłoś awarię, dzwoń !!!
Dyżury Radnych Osiedla w każdą środę...
Co słychać na naszym Osiedlu...
Można pobrać, poczytać...
Galerie z osiedlowych wydarzeń...
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż części ul. Dąbrowskiego
Projekt Kompleksu Rekreacyjnego w rejonie ulic Lubowska, Brodnicka, Maszewska, Myśliborska
Nasz projekt ogólnomiejski wygrał Poznański Budżet Obywatelski 2016
Projekt PUMPTRACK wygrał w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2016 wśród projektów dzielnicowych.
A może dostępny dla wszystkich edukacyjny park leśny zamiast pola golfowego ?
Jak palić w piecu oszczędnie, bez dymu i pretensji sąsiadów ? Kliknij
Inwestycje, remonty

Logo PBO2017

Nasze osiedlowe projekty do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017

 

BUDŻET OBYWATELSKI 2017 - projekt ogólnomiejski

Nr 15 - "POZnajnik" - Multimedialny Przewodnik po Jeżycach i Zachodnim Klinie Zieleni (aplikacja mobilna i tradycyjna książka)

to tytuł wspólnego projektu mieszkańców Sołacza, Kiekrza, Krzyżownik-Smochowic, Strzeszyna i Podolan złożonego na konkurs w ramach Budżetu Obywatelskiego edycja 2017.
Wzorem Krakowa i Łodzi chcemy zaproponować stworzenie Multimedialnego Przewodnika po Jeżycach i Zachodnim Klinie Zieleni (z możliwością rozszerzenia na cały Poznań) w postaci aplikacji mobilnej, prezentującej informacje o mijanych miejscach w kontekście przyrodniczym, historycznym, ekologicznym i kulturalnym. Na mapie wskażemy nie tylko miejsca relaksu – kawiarnie, plaże czy stanowiska grillowe, ale także miejsca dla miłośników przyrody - punkty obserwacji ptaków, stare drzewa czy miejsca historii – forty wojskowe. Uzupełnieniem aplikacji będzie możliwość uruchamiania gier miejskich czy kluczy do rozpoznawania roślin i ptaków. Dla osób lubiących tradycyjne środki przekazu - klasyczny przewodnik w postaci książki. Miejsca opisane w POZnajniku zostaną w terenie w specjalny sposób oznakowane (Wrocław ma swoje krasnoludki, to my możemy np. Pyrki), tak, aby każdy z łatwością je odnalazł.

Szczegóły projektu znajdziecie Państwo w poniższym linku.

"POZnajnik" - Multimedialny Przewodnik po Jeżycach i Zachodnim Klinie Zieleni

 

BUDŻET OBYWATELSKI 2017 - projekty dzielnicowe

W tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego projektami mieszkańców z naszego Osiedla są:

Nr II.1 - JEŻYCKIE KINO PLENEROWE. Letnie wieczory filmowe dla mieszkańców Krzyżownik - Smochowic, Kiekrza, Strzeszyna, Podolan

Przedmiotem wniosku jest zorganizowanie kina plenerowego w okresie wakacji: czerwiec / lipiec / sierpień 2017 r., łącznie dziewięć wieczorów filmowych skierowanych do mieszkańców Osiedla Krzyżowniki – Smochowice, Kiekrz, Strzeszyn, Wola i innych osiedli dawnej dzielnicy Jeżyce oraz przyjezdnych.
Proponujemy, jako grupa inicjatywna zorganizowanie mini festynów w każdy piątek wakacji, które rozpoczynałyby się animacjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a kończyły się wyświetlaniem dwóch filmów: familijnego, dla rodzin oraz filmu skierowanego do starszego odbiorcy. Uważamy, że takie wydarzenia stają się spoiwem dla lokalnej społeczności, są okazją do wzajemnego poznawania się, integrują, a w dalszej perspektywie mogą stać się inspiracją do dalszych lokalnych inicjatyw. Osiedla peryferyjne nie dysponują wystarczającą ofertą form spędzania czasu wolnego, która skierowana byłaby zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, tym bardziej w okresie wakacyjnym. Organizacja pokazów filmowych każdorazowo odbywałaby się za pośrednictwem profesjonalnej firmy, która zapewnia sprzęt, obsługę oraz licencje filmowe. Projekt zakłada: wynajem ekranu pneumatycznego 8x7, projektora, nagłośnienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów audio video, zakup licencji filmów, transport sprzętu, obsługę, ubezpieczenie, sprzątanie po projekcji, wynajem leżaków, stolików, oświetlenia, wynajem fotobudki z obsługą, Jeżyckie Kino Plenerowe będzie bezpłatne i ogólnodostępne.

Szczegóły projektu znajdziecie Państwo w poniższym linku.

JEŻYCKIE KINO PLENEROWE

 

Nr II.4 - OGÓLNODOSTĘPNY POMOST NA JEZIORZE KIERSKIM – PLAŻA KRZYŻOWNIKI

Projekt zakłada budowę nowego pomostu po prawej stronie kąpieliska w miejscu starego pomostu (obecnie rozbieranego przez POSiR), rewitalizację plaży trawiastej i piaszczystej poprzez dosypanie piasku, zadbanie o istniejącą zieleń, nowe ławki i kosze na śmieci. Obecny pomost o długości 10m jest zniszczony i zamknięty, ponieważ zagraża bezpieczeństwu. Proponowana budowa to pomost do 25m długości i 2m szerokości, z barierkami. Głównym celem projektu jest zaspokojenie potrzeb mieszkańców Poznania i przyległych gmin oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej Miasta przez utworzenie ogólnodostępnych plaż o różnorodnym charakterze: Ponadto inwestycja nie ma wpływu na środowisko naturalne, są to miejsca od lat użytkowane przez mieszkańców Poznania i okolic, a tereny, których inwestycja dotyczy przeznaczone są na rekreację. Dodatkowo projekt znakomicie wpisuje się w główne nurty strategii rozwoju Miasta Poznania, jako ośrodka sportowego i gospodarza prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych i masowych oraz Miasta, które dba o podniesienie poziomu jakości życia poprzez systematyczny i stały rozwój elementów infrastruktury, zróżnicowaną ofertę form spędzania czasu wolnego, warunki środowiska naturalnego. Z zaplanowanych w projekcie miejsc wypoczynku skorzystają chętnie pozostali mieszkańcy, nieuprawiający sportu – spacerowicze, dla których dużą atrakcją będą urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu lub relaks nad wodą.

Szczegóły projektu znajdziecie Państwo w poniższym linku.

OGÓLNODOSTĘPNY POMOST NA JEZIORZE KIERSKIM – PLAŻA KRZYŻOWNIKI